Przeżyj wakacje pełne wrażeń! Tego lata znane, historyczne osobowości z pogranicza kłodzkiego ożywają! Dołącz do Festiwalu Wrażeń.

Polsko-czeski projekt, którego głównym celem jest zwiększenie wykorzystania potencjału turystycznego na pograniczu oraz stworzenie wspólnej oferty promocyjnej zwiększającej mobilność turystów. Podstawą realizacji projektu jest założenie, że o atrakcyjności turystycznej decydują w znacznej mierze przeżycia i wrażenia, a ma ich dostarczyć właśnie „Festiwal Wrażeń”. Liderem projektu jest stowarzyszenie Branka o.p.s. z Nachodu, które zrzesza zarówno samorządy jak i gestorów turystyki z terenu Kladskego Pomezi, a partnerami Miasto Kłodzko, Powiat Kłodzki i Miasto Świdnica.
Podczas trzech letnich sezonów wakacyjnych w różnych obiektach turystycznych po stronie czeskiej i polskiej będą się odbywały imprezy dostarczające unikalnych przeżyć i wrażeń. Dzięki temu odwiedzający nas turyści będą nie tylko biernymi odbiorcami zwiedzającymi muzea czy zabytki, ale także uczestnikami wydarzeń, eksperymentatorami, wytwórcami, czy graczami itp. Tematami przedmiotowych imprez zapewniających wrażenia będą osobowości, historia wojskowości oraz tradycja. Każdego roku imprezy koncentrowały się będą na jednym z podanych powyżej motywów.
W roku bieżącym zaprezentuje się dziesięć miejsc. Każda z włączonych do projektu atrakcji turystycznych, przygotuje na okres sezonu program wrażeń, który będzie regularnie powtarzany przez jeden dzień w tygodniu przez okres wakacji letnich. Program ukierunkowany będzie na temat osobowości, które żyły bądź tworzyły na obszarze pogranicza.
Przykładowo w zamku Gorzanów będziecie mogli uczestniczyć jako aktorzy w scenach teatralnych i namalować własną wersję historii zamku. W zamku w miejscowości Adršpach będziecie mogli zrobić sobie zdjęcie w historycznym stroju. Nie będą nudzić się także dzieci, które w muzeum braci Čapek w Malých Svatoňovicich zbudują robota. Zręcznym dzieciom na pewno podobało się będzie Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, gdzie mogą wykonać własne zabawki. Wiele osób ma hobby zbieractwa; na pewno między Wami znajdzie się filumenista, albo kolekcjoner pudełek zapałek. Pudełko od zapałek oraz umiejętność zapalania ognia będziecie mogli sprawdzić w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej.
Zapraszamy Was do przeżycia razem z nami pełnych wrażeń wakacji, które zaprezentują Wam historyczne osobowości regionu. więcej na stronie internetowej Projektu – www.festiwalwrazen.pl
źródło tekstu: http://www.klodzko.pl/